Beşiktaş’ta Gabriel Paulista transferi bitmek üzere!

Beşiktaş transferde ilk imzayı Gabriel Paulista’ya attırmaya hazırlanıyor. Siyah-beyazlılar, Atletico Madrid’le sözleşmesi biten 33 yaşındaki Brezilyalı stoperle her konuda anlaşma sağladı.

Teknik direktörlük görevine Giovanni van Bronckhorst’u getiren Kartal, Gabriel Paulista ile el sıkıştı.

Devre arasında transferi gündeme gelen ancak son dakikada 6 aylığına Atletico Madrid’e giden deneyimli futbolcu, Beşiktaş’ın teklifini bu kez kabul etti. Bronckhorst’un kadrosunda görmek istediği başarılı futbolcuyla 2 yıllık sözleşme için anlaşmaya varıldığı belirlendi.

Gabriel Paulista’nın kısa süre içinde menajeriyle birlikte İstanbul’a geleceği ve sağlık kontrollerinin ardından resmi sözleşme imzalayacağı ifade edildi.

Kartal, Karadağlı stoper Stefan Savic’le gerçekleştirdiği pazarlıklardan ise sonuç alamadı. Atletico Madrid’le 1 sezon daha sözleşmesi bulunan 33 yaşındaki Savic’in yıllık 4 milyon euro garanti ücret istediği aktarıldı. Siyah-beyazlıların 3 milyon euro teklif ettiği ve bu nedenle görüşmelerin sonuçsuz kaldığı kaydedildi.

Diğer yandan Nantes’ten teklif alan Masuaku’nun Fransız kulübüyle görüşme halinde olduğu ortaya çıktı. Beşiktaş’ın Masuaku’nun ayrılması halinde Rıdvan Yılmaz için Glasgow Rangers’a resmi teklif yapacağı belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir